29 Eylül 2012 Cumartesi

Kız Tavlama Teknikleri Bölüm 1

Bir Kızla Bakışmak

Willa Holland
 Kafede, okulda, iş yerinde, sokakta her yerdeler onlar.... Güzel kızlar...Güneş kadar sıcak ama yıldızlar kadar uzaklar. Peşlerinden onlarca erkek koşturuyor. Hepsini süründürüyorlar. Nazlarından havalarından geçilmiyor. Sanki ulaşılmazlar. Acaba hiç mi umut yok? Hep mi uzaktan bakacaksınız onlara?  Hayır değiller!!! Çoğu kez görmüşsünüzdür. Rüya gibi bir kız yanında bir adamla geziyor. Adamın tipine baksanız siz belki de daha yakışıklısınızdır. Peki ama neden o adam kızla gezerken sen yalnızlar rıhtımında alkol duvarına kafa atıyorsun? o yapabiliyor sen neden yapamıyorsun? Bazıları bu durumu maddi kuvvete bağlar. bu çok büyük bir yanılgıdır. Şunu kesinlikle aklınızdan çıkarmayın:  KADINLAR MAL DEĞİLDİR Para her zaman konuşsaydı atalarımız: "Kızını boş bırakırsan ya davulcuya kaçar ya da zurnacıya"  sözünü söylemezlerdi. Bu sözü yamana atmayın. Bin yıllık bir istatistiki birikimin sonucudur bu söz. Neyse yani demem o ki  kızın hakkında hemen " - Kızlar paraya gelirler zaten! " gibisinden yaklaşımlar hem bir kolaycılık hem de daha başlamadan pes etme tutumu olur ki bu da erkek adama yakışmaz.

Peki o adam bu işi nasıl başarmış? O kızı nasıl bağlamış kendisine? Bu sorulara verilebilecek en gerçekçi yanıt herkesin kendi yapısına uygun bir taktiği olduğudur.  Bu taktiklerin tek bir temel amacı vardır. ETKİLEYİCİLİK!!! Unutmayın her ilişki bir etkilenme süreci ile başlar. Onu etkilemek zorundasınız. Kızı kafede ya da okulda gördünüz, ondan hoşlandınız. Yüzü, genel görünüşü, vücut yapısı sizi etkiledi. Yani etkilenen siz oldunuz. Kız tavlama yolunda etkilenmek harekete geçmek için itici bir güçtür. Bu etkilenme sebebiyle o kadar zahmetlere, uğraşılara girersiniz. Ancak etkilenmenin bir yan etkisi var. Soğuk kanlılığınızı yitirip yanlış hareketler yaparsınız, saçmalarsınız... Sizi harekete geçiren, cesaretlendiren güç işleri berbat etmenize sebep olur. Bu ironik bir durum ama gerçek. Yani bu işi karizmanızı yitirmeden halletmeniz gerekir. Öncelikle sabırlı olmalısınız. Acele etmeyin. Önce o kişiyi ne kadar etkileyebileceğinizi ölçmelisiniz. Bunu yapmanın en iyi yolu halk arasında "Kesmek, dikiz etmek" diye tabir olunan bakma işlemidir. eğer kız da bakışlarınıza karşılık verirse bu olay artık bakışmak olur. Unutmayın burada etkileyen taraf olmalısınız, etkilenen değil!!! İnsanların bakışlarında halk arasında nazar olarak bilinen bir etki vardır. Bazı insanların bakışları sizi rahatsız eder. o kişilere arkanızı dönseniz dahi bakışlarını ensenizde hissedebilirsiniz. Bu durum Bakıştığınız kız için de geçerlidir. Belki onu  bakışları daha etkilidir ve siz etkilenirsiniz. soğuk kanlılığınız kaybedersiniz. Kriptonit görmüş Süpermen gibi kızarır, bozarırsınız, gözlerinizi kaçırır ve utangaç adam moduna girersiniz. Kız bakışlarıyla sizi ezer ve oyunu kaybedersiniz.

Peki bu duruma düşmemek için ne yapmak gerekir? Eğer bakışlarınıza güvenmiyorsanız ya da aşk meşk işlerinde daha acemiyseniz, ufak bir hile ile kızın etkileyici bakışlarından kendinizi koruyabilirsiniz. Unutmayın eğer kızla aranızda yeterli mesafe var ise(3-10 metre kadar) şöyle bir bakışma taktiği uygulayabilirsiniz. Bildiğiniz gibi kadın ile erkek arasında olan bakışma hadisesi gözlerin karşılıklı olarak birbirlerine bakmaları ile gerçekleşir. Bu olayda etkilenen taraf olmamak için aranızdaki mesafenin verdiği şaşırtma avantajını kullanın. Kızın doğrudan gözlerine bakmayın. aradaki mesafeye göre kızın alnına ya da daha yukarısına odaklanın. Kız göz göze bakıştığınızı zannedecektir. Burada amaç soğuk kanlılığınızı kaybetmeden kızın durumunu ölçmek ve mümkünse onu etkilemektir. Sizin değişmeyen tutumunuz onun nezdinde sizin için güçlü, kararlı erkek imajı oluşturacaktır. size de onu ölçme ve değerlendirme imkanı tanır. Sonra kızın tutumuna hareket edersiniz. yani kız ilgilenip ilgilenmediğini belli eder. Size karşılık verse de vermese de etkilenmiştir. Şunu unutmayın. burada olayımız başlangıç için onu etkilemek ve durumunu değerlendirmek. eğer bakışlarınızdan rahatsız olduğunu anlarsanız, bakmayı bırakın. aksi takdirde ona kıro/maço erkek imajı verirsiniz. Kızı rahatsız etmeyin ki size olan saygısını yitirmesin. bu başlangıç için önemli. Şimdilik bu kadar. Daha işin başlangıcındayız. ama unutmayın ilk izlenim çok önemli...

Hiç yorum yok:

En Çok Bakılanlar